Turecká riviéra (Turecko)

Turecká riviéra

Side, pláž

Side, pláž

Hovoříme-li o Turecké riviéře, máme na mysli pobřežní oblast na východ od letoviska Kemer, ohraničenou z jihu Středozemním mořem a ze severu pohořím Taurus. Cestovatelé se mohou těšit na dlouhé pláže, dobře vybavená letoviska s rozsáhlou nabídkou ubytovacích kapacit a všemožných aktivit a na antické památky, kterých je po středomořském pobřeží rozeseto habaděj. Pro dovolenou na Turecké riviéře je optimální období od května do října. Turecká riviéra je charakteristická teplým mořem a vzduchem s vysokým obsahem vlhkosti.

Turecko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 1.7.2020 10:31

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://turecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jih Turecka, pobřeží Středozemního moře, mezi nejznámější rezorty patří Kemer, Antalya, Belek, Side a Alanya


Turecká riviéra - Zajímavosti, památky

Antalya, panoráma

Antalya, panoráma

Kemer vábí rekreanty především na čisté a teplé moře a krásnou okolní přírodou, nad kterou může turista žasnout třeba v národním parku Olimpos. Centrum letoviska je tvořeno přístavem pro jachty a pěší zónou s množstvím obchodů, restaurací a barů, které poskytnou dostatek příležitostí pro rozptýlení. Nejbližší letiště je v Antalyi a cesta trvá cirka 50 minut. V blízkosti Kemeru leží středisko Tekirova.

Antalya je více než sedmisettisícové město na břehu Středozemního moře a společně s letovisky ve svém okolí tvoří jednu z turisticky nejvyhledávanějších oblastí Turecké riviéry. Významnost Antalye potvrzuje fakt, že se zde nalézá letiště, které je v průběhu sezóny hojně využíváno. V okolí města se nachází několik národních parků a významných památek. Procházka po historickém centru jistě stojí za to. Na západ i východ od středu města se rozebíhají pláže, u kterých vznikají zbrusu nová letoviska, jako například středisko Lara-Kundu, poskytující luxusní ubytování v pětihvězdičkových hotelích.

Středisko Belek najdeme asi 35 km východním směrem od Antalye. Toto honosné letovisko bylo vybudováno v nedávné minulosti a je složeno převážně z hotelových komplexů, postavených v bezprostřední blízkosti písčité pláže. Všechny hotely nabízejí svým hostům rozmanitou škálu služeb na vysoké úrovni, a proto je Belek vhodným místem pro náročné turisty. Belek je rovněž díky tamním kvalitním hřištím vyhledávanou destinací mezi golfisty. Jestliže tedy nemáte hluboko do kapsy a rádi proháníte míček po greenu, je pro vás Belek ideální volbou.

Side, Apollónův chrám

Side, Apollónův chrám

Side leží přesně na půli cesty mezi městy Antalya a Alanya. V dávných dobách platilo Side za významný středomořský přístav, díky čemuž zde dnes mohou milovníci historie obdivovat mnoho pozoruhodných památek, jako například římský amfiteátr, či zbytky starých řeckých a římských chrámů. Kromě historického centra s romantickými uličkami však v Side na turisty pochopitelně čekají i moderní hotelové budovy u pláže. Nabídka denních i nočních aktivit je široká a každý cestovatel si bezpochyby vybere, co je mu po chuti.

Město Alanya je nejvýchodnějším letoviskem Turecké riviéry a leží přibližně 120 km od Antalye. Velmi bohatou historii Alanye připomíná především pevnost s majestátními hradbami a také 33 metrů vysoká Červená věž. Turisté mohou očekávat příjemné pláže s převážně povlovným vstupem do moře. V okolí Alanye leží spousta menších letovisek, jako kupříkladu Konakli, poklidné městečko s dlouhými plážemi a nákupním a zábavním centrem.

 
Publikováno: 20.01.2011
Aktualizováno: 18.02.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Turecká riviéra

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist